Svet Kráľovstva vína

Kráľovstvo vína je fiktívnym krajom, v ktorom sa hra odohráva. Je tak trochu narážkou na naše vlastné dejiny a reálie, preto by ani Vám nemalo robiť problém do neho zapadnúť. Zatvorte oči a predstavte si Európu v 14. storočí, pridajte k tomu báje, čary a nadprirodzené bytosti, štipku vtipu a ste tam. Môžete oči otvoriť.

V mestách a dedinách kráľovstva môžeme najčastejšie stretnúť ľudí, ktorí ho za dávnych čias vybudovali a dodnes v ňom vládnu. Okrem obyčajných ľudí tu však žijú aj takzvaní Vinári. Ich životy a osud sú pevne spojené s vínom. Neopijú sa z neho, naopak, dáva im silu. V lesoch môžete stretnúť elfov a lesné víly, v horách a medzi skalami sa potulujú trpaslíci.

DSC_0081 DSC_0081

Kráľovstvu vládne kráľ, ktorý sídli v Kráľovskom meste na severe, no na všetkých významných panstvách ho zastupujú šľachtici z bohatých rodov. Panstvo hradu Červený kameň, v ktorom sa nachádzajú aj Vlčie skaly leží v nebezpečnej pohraničnej oblasti, plnej vojakov, banditov a špiónov zo susednej Vodárskej ríše.

viko I112

Vládu nad Vlčími skalami a ich obyvateľmi má v rukách miestny vladyka, skaly nad dedinou však patria horalom a okolitým lesom vládne duch Lesovik. Či už je vaša postava významný šľachtic, elfský dobrodruh alebo trpasličí mág, svoje miesto si vo Vlčích skalách určite nájde.

Category: Svet

Pridaj komentár