Kráľovstvo vína

LARPy zo sveta Kráľovstva vína patria medzi najväčšie a najkomplexnejšie fantasy LARPy na Slovensku. Stretnete tu množstvo rozličných ľudí, elfov, traslíkov, hobitov, golemov, škriatkov, víly, vlkolakov, duchov a éterické nadpozemské bytosti, o ktorých nebudete ani tušiť, čo sú zač. A trolov. Na to nezabudnite. Jasné, že nezabudnete. Stretnete ľudí veselých aj vážnych, sympatických aj odpudivých, vtipných aj tragických.

Vstúpite do bohom zabudnutej dediny Vlčie Skaly, v ktorej sa hocikvikoedy môže udiať hocičo. A niekedy sa nedeje nič, a vy si môžete vychutnať zaslúženú pečenú klobásku. Ak chcete, zapojíte sa do magických obradov, zložitým a mysterióznym spôsobom preniknete do tajov kúziel a nadprirodzených schopností. Ak chcete, môžete snovať intrigy a zápasiť o moc s nenápadnými postavami v pozadí, ktoré si myslia, že tancujete ako oni pískajú. Ale to sú na omyle. Ak chcete, môžete vziať do ruky meč a zmerať si silu s niektorým bojovníkom, putujúcim z ďalekých krajov. Jediné, čo naozaj musíte vedieť o Kráľovstve vína je, že možné je tu všetko. Záleží len na vás.

Dedine vládne pevnou rukou vladyka, ale až pričasto sa stáva, že sa tá pevná ruka roztrasie, keď jej majiteľ zacíti v srdci dýku. Možno práve vy sa dokážete na tróne udržať, ak máte dosť odvahy. Možno ste prišli z niektorého z veľkých miest kráľovstva, možno ste skúsený bojovník, pohybujúci sa v nebezpečnom pohraničí celý život. Možno ste tajný špeh, ktorý prekĺzol cez priesmyky z vedľajšieho kráľovstva. Všetci títo ľudia sa v dedine stretávajú, spolupracujú, bojujú medzi sebou a žijú svoje nevšedné životy. Ale pozor! Za hradbami dediny vládnu lesné sily, elfovia, veľký duch Lesovik, nebezpečné bandy trolov, proti ktorým si trúfne len máloktorý chrabrý hrdina. Po zotmení vyliezajú tvory ešte nebezpečnejšie, ale o tých sa hovorí len pošepky. Ak vám to všetko naháňa strach, vedzte, že len máloktoré zlo sa odváži až do krčmy, v ktorej je každý poctivý dobrodruh vždy vítaný. Svet čaká len na vás a jediné, čo musíte urobiť, je prejsť bránou.
citaniemarek

Category: Úvod

Pridaj komentár