2017: Letný LARP: Príbehy spod Vlčích skál

Nad Vlčími Skalami sa vznáša ticho. Ohnivý drak, dlho väznený v kobkách pod Červeným Kameňom premenil dedinu na spálenisko. Avšak nezúfajte, krčma stále stojí a čapujú v nej trpasličie pivo!

Pohraničie je v týchto dňoch nebezpečnejšie než kedykoľvek predtým, vladyka Violet preto prikázala opraviť starú opustenú pevnosť nad dedinou. Vyčíňanie hradného pána, pátrajúceho v ruinách domov po stratenom poklade, však rozdúchava uhlíky sporov.  Napriek tomu sa hrdinovia schádzajú zo všetkých strán aby si odtrhli svoj kúsok slávy a bohatstva, pretože na troskách starých Vlčích Skál čoskoro vyrastie nový svet.

Šepká sa o nespútanej mágii, o temnote, ktorej sa aj samotná smrť bojí a o zdražovaní elfského čajového pečiva. Krajinou sa vznáša neistý strach a tieňmi kolujú zvesti o znovuobjavení zrúcaniny starého hradu démona Lešija hlboko v skalách, z ktorých trolovia nedávno ušli. Akoby toho všetkého bolo málo, podľa starého proroctva sa hlboko pod zemou prebudila armáda duchov. Kto z vás si trúfa navrátiť Vlčím Skalám starú slávu?

Kde? V lese v tesnej blízkosti hradu Červený Kameň

Kedy?  20. – 23. júla (července) 2017

Príručka pre hráčov s detailnejšími informáciami.

Ťahák k pravidlám – všeobecné herné pravidlá zhrnuté na 1 strane.
Všeobecné herné pravidlá – čo by všetci hráči mali vedieť.
Špeciálne herné pravidlá – pre tých, čo chcú vedieť viac.

 

Registrácia

V tejto sekcii sa môžete registrovať na letný LARP Príbehy spod Vlčích Skál 2017!

O tom, čo je to LARP sa dozviete viac tu: LARP
O tom, v akom prostredí sa naše hry odohrávajú sa dozviete viac tu: Svet Kráľovstva vína

Všetky technické informácie, týkajúce sa prípravy na hru nájdete v príručke pre hráčov.
Ak by ste si v niečom nevedeli rady, tak nás neváhajte kontaktovať na: larp@schatmansdorf.sk alebo na facebooku: Fejsbúčik
A webform by Podio

Registračný poplatok

Ďakujeme za váš záujem o náš LARP.

Ak ste sa práve zaregistrovali, už je potrebné len zaslať peniaze do 10 dní na jeden z účtov:

Slovenský účet: SK4583300000002201035110

Český účet: 2901035111/2010

Do správy pre prijímateľa uveďte vaše meno a rok narodenia.

Cena v EUR: Cena v CZK: Vrátenie poplatku pri zrušení registrácie:
22.02.2017 22,- 595,- 100 %
Do 31.03.2017 25,- 676,- 100 %
Do 31.05.2017 30,- 810,- 50 %
Do 30.06.2017 35,- 645,- 50 %
Do 20.07.2017 40,- 1080,- 0 %

Plus nezabudnite pripočítať k sume aj prípadné objednávky mincí, ubytovania a knihy alebo si počkajte na mail, ktorý príde do troch dní od registrácie, kde bude výsledná suma spočítaná.

Ceny sú platné pre dátum odoslania platby. V prípade problémov s platbou alebo zrušením registrácie nás kontaktujte na larp@schatmansdorf.sk

Ak ste sa registrovali, my sa vám čoskoro ozveme, aby sme vás pripravili na hru.

Predpripravené postavy

Milí hráči,

na tejto stránke nájdete krátke anotácie niekoľkých postáv, ktoré sme pripravili pre prípad, že niektorí z vás budú chcieť prísť na LARP, ale nebudú mať čas a chuť vytvoriť si vlastnú postavu. V prípade, že vás niektorá z anotácii zaujme, kontaktujte nás prosím mailom na larp@schatmansdorf.sk a my vám pošleme podrobnejšie informácie, ktoré vám umožnia naplno sa vžiť do role a užiť si LARP. Takže neváhajte a čítajte:

Panoš sirota  

Rytier nikdy nezačne byť rytierom len tak. Najprv treba slúžiť, potom sa učiť a trénovať, neskôr preukázať schopnosti. Až potom, keď vás niekto uzná, tak vás môže prihlásiť za rytiera. Avšak panoš, ktorý príde o svojho pána to má ťažké. Ale raz svoj cieľ dosiahne.

 

Bojovník na dovolenke

Krásne to vyšlo. Pár dní voľna od služby a priamo na sviatosť a oslavu. Chvála Praotcovi, že to takto zariadil. Aspoň maličkosti uľahčia vojakovi žitie.

 

Ambiciózny žoldnier

Ako malý chlapec som mal sen, že raz budem bohatým pánom. Budem si užívať slasti a vystatovať sa. A keď budem mať náladu, tak budem rozdávať. Teraz som dospelý. Som dospelý a ten sen mám stále. Preto som žoldnier. Preto si pýtam riadny žold. A potom si ho užívam. Tak ako aj teraz.

 

Lovec odmien na voľnej nohe

Meno „lapač“ nech znie v ušiach všetkým, lebo to jest ten, koho sa budú báť. Lov neľudí je mojou špecialitou, ale nerobím to len tak. Ak si niekto dobre zaplatí, tak mu tú jeho bytosť lapím, či už živú, mŕtvu alebo nemŕtvu. Dostal som zákazku a tak som na pracovnej ceste. Ale zastaviť sa na dobré pitie a povoľné ženy neuškodí.

 

Prieskumník romantik

Na hraniciach Červenokamenského panstva sa stále niečo deje. Pohraničný prieskumník by o tom vedel rozprávať celé dni. A hlavne na hranici s Vodárstvom. Tam miestami riskuje aj život. Ale je to nutné. Kráľovstvo treba chrániť. Možno raz spraví niečo hrdinské, čo ho v očiach ženy, ktorú miluje, pozdvihne natoľko, že sa odhodlá prejaviť svoj záujem.

 

Hájnik hľadajúci učňa

Les spravujem celý život. Je to rodinná práca. Dedičná. Moji predkovia boli hájnikmi kam až pamäte siahajú. Je to ťažká ale krásna robota. Lesy poznajú toľko divov… Nuž ale remeslo po mne bude musieť niekto prebrať, takže by sa hodilo poobzerať.

 

Pokorný kňaz Praotca vínnej révy

Tento mladík je pokorným no zanieteným kňazom Praotca, pochádzajúci z roľníckej rodiny. Vo svojej viere sa všetko snaží riešiť slovne, aj keď jeho nenávisť voči zbojníkom je silná.

 

Kňaz jašteričieho boha Myrmeka na cestách

Slovo Myrmekovo musí putovať svetom. A aby nebolo pokrivené, musí ho niesť jeho kňaz. Preto aj kvôli pozvánke samotného biskupa putuje kňaz jašteričieho boha na sever, kde ho cesta vedie cez Červenokamenské panstvo. To bude ďaľšie miesto, kde prehovorí ľuďom do duší.

 

Druid Rovnovážny

Niet dobrého bez zlého. Niet života bez smrti. Niet radosti bez smútku. Niet…
Misky váh sa nakláňajú raz na jednu, raz na druhú stranu. Je umením udržať ich v rovnováhe. A rád druidov rovnováhy je v tomto smere nesmierne talentovaný.

 

Zvedavý liečiteľ

Pre liečiteľa, ktorý je na svete už dlho a videl silu moru, je čas liečenia veľkou premennou. Ale čo ak by sa dalo s tou premennou pracovať? Meniť ju? To je otázka. To je výzva. Mohol by pomôcť v toľkých príbehoch spomínaný meteorit? Vlčie skaly budú teraz plné ľudí. Niekto bude niečo vedieť.

 

Chirurg – ozbrojený a nebezpečný

Nie každý liečiteľ lieči bylinkami a mastičkami. Nie každý má magickú moc. Existujú aj takí liečitelia, čo si na vás vezmú riadne ostrý nôž, čudnú ihlu a fľašu alkoholu. Chirurg sa na svojich potulkách rozhodol využiť príležitosť zviditeľniť sa vo Vlčích skalách.

 

Felčiar revolucionár

Nikto nedokáže zastaviť vývoj. Vo všetkom sa napreduje a to, čo kedysi bolo nemysliteľné a kacírske sa dnes využíva bežne. Tak prečo ja, mysliteľ a evolucionár, mám trpieť za to, že sa snažím pomôcť civilizácii? Nezastavia ma! Budem cestovať ďalej a hľadať ďalšie a ďalšie elixíry. Na rade sú Vlčie Skaly.

 

Runový mág s poslaním

Aj medzi elfmi Kráľovstva vína sa stále nájdu magicky zdatní jedinci. Dokonca takí zdatní, že majú funkciu poradcov veľvyslancov. A delegácia z Fragmundských lesov prichádza na Červenokamenské panstvo pravideľne na návštevu.

 

Zariekavač objavujúci slobodu

Keď váš rodič všetko prehrá pre hlúpu stávku a chce získať majetok tak, že vás využije cez sobáš… že to nie je nič zvláštne? Fajn. Ale ja sa nenechám. Stačilo, že sa človek musí učiť hlúposti, aby bol „cennejší“. Nakoniec pomohla tajné sa učená mágia. Jedno zariekadlo a už si ma nepamätá. Môžem začať slobodný život.

 

Korporátny vydriduch alchymista

Rodinné remeslo a poctivá robota. Alchýmia. Žiadne slovíčkarenie, žiadne čudné znaky. Nefalšovaná veda s výsledkami. A dôkazom je hromada objednávok. Peniaze sa sypú, robota je sranda, čo viac chcieť? Ide sa na jarmok aj so všetkým. Tam, kde sa pije, sa lepšie predáva. Aspoň doteraz to tak platilo.

 

Bohémsky lupič

Mnoho detí v domácnosti, či už u šľachtica, alebo roľníka neveští nič dobré. A to je presne môj problém. Piaty v poradí na čakanie na nič. Kašlať ten groš. Vydal som sa do sveta, spoznal mnoho vecí, mnoho ľudí. A teraz každý vie, že Nik „Nájde, navráti, či aspoň vybaví.“ A odmena? Peniažky na krásny bohémsky život.

 

Nájomný vrah, ktorý to berie športovo

Práca ako každá iná. Nič osobné. Ide len o to, kto platí. Netreba vedieť detaily. Koho zaujíma prečo kto koho chce mať mŕtveho? Jednoducho príde ponuka, prídu peniaze, spraví sa špinavá robota. Ak nie ja, tak to vezme niekto iný. Rozumieme si? Akurát som jednu objednávku dokončil a som blízko Vlčích Skál. Bude tam jarmok. Možno spojím príjemné s užitočným.

 

Špión s čiernym miestom v srdci

V niektorých krajoch trvalo otroctvo trochu dlhšie, ako malo. A čo sa stane s osobou, ktorá v takom prostredí vyrastá? Oslobodený otrok si zapamätá krutosti a niekde vo vnútri sa zakorení nenávisť a túžba po pomste. Pracovať s ľuďmi je však jeho povinnosťou. A prirodzená nedôvera je k tejto práci ku prospechu. Čo všetko prezradia podnapití obyvatelia Vlčích Skál?

 

 

Inkvizítor workoholik

Môžete byť šľachtic, kupec, či žobrák. Avšak keď si vás Praotec povolá, nedá sa povedať nie. Brániť praotcovu zem a vieru je výsadou nad výsady. Ale treba to robiť múdro. Hriešnici sa sami neodhalia. Dôvtip a bystrá myseľ sú povinné.

 

Veľavážený mních

Frankovkáni verne a v pokore slúžia Praotcovi. Dobro iných stavajú nad svoje dobro. Zachovávajú mnoho múdrosti a starajú sa nielen o svoje knihy a remeslá, ale aj o chudobných a chorých. Frankovkáni sú veľkým a váženým rádom. Mnoho ich členov je zo šľachtických rodov a vysielajú ich do všetkých kútov Kráľovstva s rôznym poslaním.

 

Učenec s dobrým pocitom 

Vo vedomostiach je moc a osveta. Vedomosti a poznanie. Poznáš to od mala a je to skvelý pocit, keď k tebe vzhliadajú, pretože vieš. Ale nie je toho dosť. Chceš viac, chceš vedieť všetko a pomôcť od nevedomosti každému. Také je aj moje poslanie. Preto idem do Vlčích skál. Je na rade aj so svojimi záhadami.

 

Vynálezca s komplexom  

Keď je váš otec vynálezca, je tak trochu jasné, čo bude z jeho potomka. Avšak doma v jeho tieni sa ťažko presadzuje. Preto bolo potrebné opustiť domov, vyučiť sa v obore a presadiť sa s niečím novým. Tak sa stalo, že honba za inšpiráciou vedie cez Vlčie Skaly.

 

Inovátor vizionár

Staré spôsoby a zastaralé technológie civilizáciu nikam neposunú, skôr ju budú ťahať späť. Nepokročí, zaostane. Ale to sa nesmie stať. Preto som tu ja. Za pár mincí donesiem technológie z hlavného mesta do každého domu. Nikto nezabráni pokroku, ktorý nesiem ja, či niekto iný z cechu. A keď už som na Červenokamenskom panstve, tak sa pozriem i do Vlčích Skál. Možno tam bude niekto, kto bude chcieť využiť moje služby.

 

Jedinečný symbiotik

Je to elf a je mechanik. A keďže je medzi elfmi mechanikov asi ako kráľov v jednom kráľovstve, je jedinečný, no nie veľmi skúsený. Hľadá teda niekoho, kto mu poradí a čo to ho zaučí. To je však výzva, pretože mechanici zvyčajne elfov v láske nemajú.

 

Temný kňaz Lešija, ktorý myslí len na to jedno  

Márniví ľudia. Bijú sa o zem, ktorá v skutočnosti nepatrí ani jednému. Žiaden pán, žiaden kráľ. To miesto patrí Lešijovi. A ten sa vráti. Vráti, lebo je nesmrteľný, večný a mocný. Chváľte skutočného boha! Lebo on sa aj ukázal a koná svoje zázraky. Trestá svojich nepriateľov. Že zázraky nejakého Praotca?! Ja vám ukážem zázraky!

 

Odhodlaný agent vodárstva

Pravda. Čistá a silná. Pravdu treba vložiť do myslí dlho klamaných ľudí. Len pravdu. Potom uvidia, prečo sa stalo to, čo sa stalo. Že my, vodári, len ctíme prastaré zákony, na ktoré sa v kráľovstve akosi rýchlo zabudlo. Treba ukázať, že naša viera je rovnako silná. I tu! Na území, ktoré právoplatne patrí Miklušovi, ale bolo mu ukradnuté. Ľudia sa dozvedia pravdu!

 

Morový rytier, ktorý svoju budúcnosť vidí ružovo

Mŕtvi povstali. A ja s nimi. Už ma raz podviedli a zabili, ale som tu zas. Silnejší a múdrejší. Čierny rytier z príbehov. Tentokrát dosiahnem svojich cieľov. Tentokrát nebudem hrať fér. A tieto nezvyčajnosti mi nahrávajú. Vo Vlčích skalách znovu povstanem.

 

Váš dobrý známy šmelinár

Tohto šmelinára pozná každý. A nie len doma v dedine, ale po celom kraji. “Nechnežerem” meno jeho. Len to najlepšie má. Len to najlepšie ponúka. Všade bol, všetko videl, všetko pozná. Niečo treba, on to zoženie pod rukou. Nebojte sa či je to v medziach zákona. O to sa už on postará. Nech nežerem.

 

Obchodník snívajúci o šťastí

Je to už dávno, čo som býval niekto iný. Teraz kupujem a predávam. Nie je to niečo, čo by som si vysníval, ale robím to dobre. A mám z toho aj dobrý pocit. Možno sa na mňa aj osud usmeje a nakoniec skončím ako v príbehu, slušný a šťastný.

 

Rozhorčený remeselník

Praotca jeho! Divné veci sa dejú v tej dedine. Drábi ma nebijú, nástroje sa lámu, každý sa správa jaksi čudne, lesy sú jaksi viac živé, robota sa nedarí… Toto musí vladyka vedieť. Musí niečo spraviť. Sú síce ťažké časy, ale snáď vypočuje verných poddaných.

 

Roľník, človek milión

Jeden roľník ako druhý. Jedného od druhého ani poriadne nerozoznáš. Ale tohto… pozná ho každá krčma v okolí. V každej je ako doma. A kto nepije spolu s ním, je zlý. A kto pije ešte viac, je ešte horší. Taký zlý, až to končí päsťami. No prečo asi?

 

Drevorubač – krajný pravičiar

Dreva bolo treba a bude. Na nástroje, na nábytok, na domy, na vzducholode… drevorubač bude mať roboty vždy dosť. Ale keď mu budú tie špicaté uši furtom kecať, kerý strom móže a kerý nemóže vyťať… a ešte aj privilégiá dostali. Praotcov hnev na nich, neveriacich a prekliatych prisťahovalcov. Otrokmi mali zostať, alebo zomrieť. Do mojej dediny ich nepustím!